Інституції

Культурний проект

Культурний проект

Культурний Проект – організація, що здійснює освітні програми у сфері візуального мистецтва з 2009 року. Засновник - Наталія Жеваго. Культурний Проект – це  альтернативна освіта у сфері мистецтва, яка пропонується усім, хто зацікавлений в отриманні якісних знань, незалежно від базової освіти та віку,  насичені навчальні програми, нові відкриття як мистецького неосяжного простору, так і власних творчих проявів.  

 

Формат організації суттєво змінився з моменту її заснування. Від одноразових циклів лекцій у сфері сучасного мистецтва Культурний Проект еволюціонував в регулярні об’ємні курси, що охоплюють історію мистецтва від зародження до розвитку його найсучасніших світових тенденцій, а також став майданчиком для проведення великої кількості відкритих авторських лекторіїв. Культурний Проект має досвід роботи як з українськими, так і закордонними мистецтвознавцями, арт-діячами, теоретиками та кураторами.

 

Перелік освітніх програм розширюється із року в рік, однак основою завжди залишаються базові курси з історії мистецтв, які в самому Культурному Проекті називають «музейними», адже вони відбуваються лише в мистецьких локаціях Києва – музеях, арт-центрах, галереях.

 

Інтерес Культурного Проекту до медіа-арту розпочався з організації у Києві 2009 року лекції «Нові можливості» кінорежисера Пітера Ґрінуея, відомого своїми практиками у медіа-мистецтві. Восени 2010 року Культурний Проект влаштував у Києві лекцію медіа-теоретика Льва Мановича і розпочав вільний лекторій з 11 лекцій «Медіа-арт: Мистецтво нових технологій», який провели Яніна Пруденко та Ольга Балашова.

 

2011 року «Мистецтво у питаннях і відповідях» пройшли лекції Андрія Лініка та Катерини Радченко, присвячені новим медіа та фото і відео у мистецтві.

 

2012 рік - лекторій «11 ключових питань сучасного мистецтва»: лекція Яніни Пруденко «Мистецтво нових медіа: погляд у майбутнє».

 

2013 рік, березень-червень - курс «Нова художня школа: медіа-арт для практиків» із закритими заняттями для відібраної групи учасників, а також вільними лекціями, які провели Олексій Шульгін, Дмитро Булатов, Крістофер Вейгль, Даніель Музичук, арт-група Mathrioshka.

 

2015 рік, липень - «Нова художня школа: Liquid City» - тижневий інтенсив з дослідження міста, обріїв творчого мислення та створення власноруч мистецтва нових медіа.

 

 
Адреса і контакти:

 
www.culturalproject.org
info@culturalproject.org
(044) 200 85 85
(095) 493 04 04Згадка у публікаціях: