Інституції
Нова художня школа
Була започаткована Культурним Проектом як курс «Нова художня школа: медіа-арт для практиків» (скорочено - НХШ) у березні-червні 2013. Мета - заповнити освітню лакуну, що існує в Україні у галузях історії, теорії та практики медіа-арту – популярного явища співпраці науки, техніки і мистецтва, що вже більше ніж півстоліття існує у світовому художньому процесі.
Організатори школи прагнули створити цілісний освітній процес, який би дав вичерпні відповіді на такі питання: що таке медіа-арт? хто такий медіа-артист? за допомогою яких новітніх технологій створюється медіа-арт, яка історія взаємовідносин науки, техніки і мистецтва? яку історію розвитку має медіа-арт у всесвітньому арт-просторі та в Україні? на які жанри та підвиди поділяється медіа-арт? які закордонні і вітчизняні інституції та фонди підтримують художників, що прагнуть працювати у сфері медіа-арту? які фестивалі медіа-арту існують у світі та в Україні? як правильно заповнювати аплікаційні форми для участі у грантових конкурсах та фестивалях?
Студентів для курсу відбирало журі. У результаті до першої НХШ потрапило 25 осіб, серед яких опинились, зокрема: Юліана Алімова, Юлія Бєляєва, Марина Дикуха, Антон Лапов.
Навчання в НХШ складалося с 4 модулів, у рамках яких проводилися теоретичні і практичні заняття, у тому числі відкриті лекції для всіх бажаючих. Своїм досвідом ділилися експерти з Великої Британії, США, Австрії, Польщі, Росії та України.
1 модуль - Sound art, медіа-інсталяція
2 модуль - Відеоарт, відеоінсталяція
3 модуль - Інтерактивна інсталяція, net..art, перформативны практики
4 модуль - Кіберскульптура, біо-арт, science art
Такі різновиди медіа-арту як sound art, світлова інсталяція, відео-арт, відео та інтерактивна інсталяція, net.art, робоскульптура та біо-арт на НХШ були представлені на лекціях і заняттях з D-Fuse (Велика Британія), Light Surgeons (Велика Британія), Крісом Вейглем (Австрія), Олексієм Шульгіним (Росія), Даніелем Музичуком (Польща), Вадимом Смахтіном та Едуардом Хайманом (Росія), Дмитром Булатовим (Росія) та Tenpoint (Україна) та ін.
У результаті навчання студенти НХШ створювали власні проекти, які пізніше були оцінені українськими і зарубіжними кураторами.
Куратор першої НХШ - Яніна Пруденко.
Друга «НХШ: Liquid City» була проведена у липні 2015 року як тижневий інтенсив з дослідження міста, своїх горизонтів творчого мислення та створення власноруч мистецтва нових медіа. Куратори «НХШ: Liquid City»: Яніна Пруденко, Альона Ковальова.
Питання, які обговорювалися на другій НХШ: Як змінилося і продовжує змінюватися місто у якому ми живемо? Як ми можемо висловити свої спостереження за містом у інтерактивній аудіовізуальній інсталяції?; Як змонтувати виставку та написати до неї кураторський текст? Мистецтву, що використовує новітні медіа, його розвитку у світі та Україні присвячені лекції-дискусії. На них учасники школи дізнавалися: які жанри медіа-арту були популярними у середині ХХ століття, а які є популярними зараз? хто є дідусем відео-арту, відеоскульптури та кіберскульптури? де знаходився київський арт-сквот Паркомуна? хто з сучасних відомих художників створював перший український відео-арт?
Адреса і контакти:
www.newartschool.org