Інституції

ЦСМ Сороса - Київ

Київ

ЦСМ Сороса - Київ

Центр Сучасного Мистецтва Сороса в Києві (ЦСМ Сороса - Київ, ЦСМС - Київ), 1993 - 2008 - це благодійна організація, заснована в Україні Джорджем Соросом для підтримки та розвитку сучасного візуального мистецтва. Став частиною міжнародної мережі ЦСМС. Запровадив систему грантів, спрямовану на підтримку виставок, організованих українськими кураторами, фінансування мистецьких проектів, участі українських митців у міжнародних виставках та симпозіумах, поширення інформації про можливості участі у міжнародних виставках та стажування в галузі сучасного мистецтва., розповсюдження різноманітніх матеріалів та міжнародних періодичних видань з питань теоріїтапрактики сучасного візуального мистецтва.

 

Восени 1995 року ЦСМ Сороса - Київ переїхав у відреставровану історичну будівлю 18 сторіччя (поряд з Києво-Могилянською академією) та перетворився на багатоструктурну мистецьку організацію, яка заснувала та розвивала три автономні програми: Інфо Медіа Банк, Галерейна Програма, Освітня та Грантова Програма.

 

Того ж року відкрилася галерея ЦСМ, де, серед інших, могли виставлятися й учасники програм центру.

 

У ЦСМ Сороса працювали Єжи Онух (директор), Марта Кузьма (директор Галерейної Програми), Людмила Моцюк (координатор Освітньої та Грантової Програми), Наталія Манжалій (координатор Інфо Медіа Банку), Юлія Ваганова, Катерина Стукалова, Ольга Жук, Надія Пригодич, Катерина Кіт.

 

ЦСМ Сороса - Київ проіснував до 2008 року, після чого його справу продовжила Фундація Центр Сучасного Мистецтва.

Митці, пов'язані з інституцією:

Участь у заходах:

Організовані проекти:

Згадка у публікаціях: